top of page

Blog

Topluluk

Kendinizi Geliştirmenize Yardımcı Olabilecek Platformlar


Duolingo – Duolingo, profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanmış olan kurslarıyla size her açıdan dil öğrenme imkanı sağlayan bir platformdur. Ücretsiz mobil uygulaması ve internet sitesi ile her gün öğrenmek istediğiniz dile bir adım daha yaklaşabilirsiniz.


Coursera - Bilim, teknoloji, işletme, dil, bilgisayar, yaşam tarzı vb. konularda farklı okullardan ve üniversitelerden derslerin bulunduğu bir platform. Derslerin çoğunun ücretli olduğunu da eklemekte fayda var. Bu konuda da Coursera karşımıza finansal yardım programı ile çıkıyor. Finansal yardım programı ile birlikte cevaplayacağınız sorularla alacağınız dersi ücretsiz alabilme ihtimaliniz bulunmakta. Aynı zamanda okulunuzun ücretsiz eğitim hakkında Coursera ile birlikte herhangi bir anlaşması olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim. Derslerin ingilizce olduğu bu uygulama haftalık konu anlatımları ve testlerle konuya daha iyi adapte olmanızı sağlıyor ve gireceğiniz final sınavıyla size sertifika kazanma ihtimali tanıyor.Cambly – Cambly, kullanıcılarına belirli bir ücret karşılında online ingilizce öğrenme imkanı sağlıyor. Seviyenizi belirleyip almak istediğiniz eğitimi seçerek görüntülü olarak eğitmenlere konuşabilir ve her konuşmada ingilizcenizi biraz daha geliştirebilirsiniz.TED Talks – TED Talks (technology, entertainment, design), ilgilinizi çekebilecek her konuda alanında başarılı isimlerin konuşmalarını dinleyebileceğiniz bir platform. Aynı zamanda ingilizcenizi de geliştirebileceğiniz bu programla hem merak duyduğunuz konular hakkında bilgi edinebilir hem de ufkunuzu genişletebilirsiniz.


Udemy – Udemy; tasarım, pazarlama, müzik, yazılım geliştirme, kişisel gelişim, dil gibi birçok alanda belirli bir ücret karşılığında online eğitim veren bir platform. Kursların büyük bir kısmı türkçe ancak ingilizce eğitim veren bazı kurslar da bulabilirsiniz.