top of page

Tarih henüz kesinleşmemiştir.

|

Lokasyon henüz kesinleşmemiştir.

BrownBag

Sohbet havasında ekonomi ve sektör toplantıları!

BrownBag

Saat ve Yer

Tarih henüz kesinleşmemiştir.

Lokasyon henüz kesinleşmemiştir.

Bu Etkinlik Hakkında

     Brownbag ismini genellikle öğle yemeği saatlerinde düzenlenen ve informal olan toplantıya, kişilerin öğle yemeklerini taşıdıkları kese kağıdından almaktadır. İlk başlarda özel sektör tarafından başlatılan ve günümüzde hala süren Brownbag etkinlikleri akademik olarak da düzenlenmektedir. Kulübümüzde iki farklı konseptte düzenlenmesi planlanmaktadır.

     Birinci konseptimizde akademisyenleri, ekonomistleri davet ederek Türkiye ekonomisi, uluslararası ekonomi politikaları, küresel piyasanın geleceği, güncel ekonominin günlük hayatımıza etkileri, ekonomi teorileri gibi konularda fikir sahibi olmak isteyen öğrencilerle bir araya getirmeyi planlıyoruz.

     İkinci konseptimizde ise şirketlerden, yeni girişimlerden, kariyer koçlarından davet edeceğimiz isimlerle belirlenecek bir konu üzerinden sohbet havasında gerçekleşen, öğrencilerin istedikleri soruyu sorup cevabını alabileceği samimi bir ortam yaratmayı amaçlamaktayız.

PODCAST

     Bu sene kulübümüzün tecrübelerine dayanarak ilk defa düzenlenecek olan, içerik potansiyelinin kaliteli ve yüksek olmasına ve artık dijital ortamdaki bilginin kullanımının popülerliğinin artmasına bağlı olarak Türkiye çapında bir üne kavuşturmayı, dinleyicilere ve katılımcılara bir değer katmayı hedeflediğimiz bir etkinliktir. Etkinliğimiz, bir konu üzerine bir veya daha fazla katılımcının ve kulübümüzden bir sunucunun yapacağı karşılıklı konuşmalardır. Katılımcıyla anlaşmaya göre tek bir bölüm, üç dört bölümlük her hafta bir tane veya 3-4 günde bir yayınlanabilecek bir seri olabilecektir. Podcast kayıtlarında konular hakkında uzman veya belirli bir düzeyde bir yetkinliği olan kişilerin tecrübelerini, yorumlarını, fikirlerini ilgi duyan öğrencilere, değerli dinleyicilere ulaştırmak ve “Podcast” kültürünü ülkemizde daha yaygın hale getirmek asıl amacımızdır.

Geçmiş BrownBag Etkiniklerimiz:

  • P&G'de Çalışan İTÜ Mezunları ile BrownBag
  • Kalde Ernart ile Girişimcilik Üzerine BrownBag
  • PwC ile BrownBag 

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page